ЗНАЙТЕ СВОЇ ПРАВА І ГОЛОВНЕ КОРИСТУЙТЕСЯ НИМИ!
 • Регламент ЄС № 261 від 2004 р. є законом Європейського Союзу (ЄС) про права авіапасажирів. Цей закон повинні дотримуватися всі члени держави ЄС. Закон стверджує, що авіапасବжири повинні отримати фінансову компенсацію, якщо їх рейс відмінений або перенесений. Крім того, в жовтні 2012 року суд юстиції ЄС (EUCJ) постановив, що пасажири¬, чий рейс прибуває більше ніж з трьохгодинним запізненням також мають право на отримання компенсації. Це діє коли затримка не пов’язана з надзвичайними обставинами, незалежними від авіакомпанії, таких як страйки, або не льотна погода. Головною метою регулювання є покращення захисту прав пасажирів в Європі та узгодження законів між країнами Європейського Союзу. Сьогодні, лоукостер РайнЕір, в республіці Ірландія, конкурує на тих самих умовах, що й ЛюфтХанса в Німеччині. З часу вступу закону в силу в лютому 2005 року відбулося багато судових процесів проти авіакомпаній в європейському суді. Це рішуче вплинуло на стан справ щодо прав авіапасажирів.
 • КОЛИ ДІЄ ЗАКОН? Закон про права авіапасажирів можна тлумачити по різному. Тому важко зрозуміти, в яких випадках і на що саме Ви маєте право. Користуюсь даним положенням справ, авіакомпанії мають тенденцію приховувати Ваші права навіть, якщо згідно закону, вони повинні повідомити Вас про них. Цей шокуючий стан справ призвів до того, що менше ніж 1% авіапасажирів отримали компенсацію, що належить їм по праву! Наша мета, зробити це простим для Вас – зрозуміти свої права, коли Ваш рейс затримали, відмінили, або перенесли на інший час.
 • ДЕ ДІЄ ЗАКОН? Оскільки регламент ЄС №261 уявляє собою європейське право, що відноситься тільки до повітряних просторів Європейського Союзу, але, Ви не обов’язково повинні бути громадянином ЄС, щоби отримати компенсацію. Це означає, що Ваш літак може вилетіти з будь-якого аеропорту, розміщеного в ЄС (будь-якою авіакомпанією), або прибути в ЄС (авіакомпанією зареєстрованою в ЄС), або з Ісландії, Норвегії, Швейцарії. Дивіться таблицю нижче:
  Маршрут польоту ЄС Авіаперевізник Не ЄС Авіаперевізник
  Поза зоною ЄС – поза зоною ЄС Ні Ні
  Поза зоною ЄС - зона ЄС Так Ні
  Зона ЄС – поза зоною ЄС Так Так
  зона ЄС - зона ЄС Так Так
Повідомлення відправлено!