ЗНАЙТЕ СВОЇ ПРАВА І ГОЛОВНЕ КОРИСТУЙТЕСЯ НИМИ!
 • Регламент ЄС № 261 від 2004 р. є законом Європейського Союзу (ЄС) про права авіапасажирів. Цей закон повинні дотримуватися всі члени держави ЄС та авіакомпанії, що видлітають с зони ЄС. Закон стверджує, що авіапасажири повинні отримати фінансову компенсацію, якщо їх рейс скасований або перенесений. Крім того, в жовтні 2012 року суд юстиції ЄС (EUCJ) постановив, що пасажири, чий рейс прибуває в пункт призначення більше, ніж з трьох годинним запізненням, також мають право на отримання грошової компенсації. Це діє коли затримка не пов’язана з надзвичайними обставинами, незалежними від авіакомпанії таких, як страйк, війна, не льотна погода. Головною метою регулювання є покращення захисту прав авіапасажирів в Європі та узгодження законів між країнами Європейського Союзу. Сьогодні, лоукост РайнЕйр, в республіці Ірландія, конкурує на тих самих умовах, що й ЛюфтХанса в Німеччині. З часу вступу закону в силу в лютому 2005 року відбулося багато судових процесів проти авіакомпаній в європейському суді. Це рішуче вплинуло на стан справ щодо прав авіапасажирів.
 • КОЛИ ДІЄ ЗАКОН? Закон про права авіапасажирів можна тлумачити по різному. Тому важко зрозуміти, в яких випадках і на що саме Ви маєте право. Користуюсь даним положенням справ, авіакомпанії мають тенденцію приховувати Ваші права навіть, якщо згідно з законом, вони повинні повідомити Вас про них. Цей приголомшливий стан справ призвів до того, що менше ніж 1% авіапасажирів отримали компенсацію, що належить їм по праву! Наша мета, зробити це простим для Вас – зрозуміти свої права, коли Ваш рейс затримали, відмінили виліт літака, або перенесли на інший час.
 • ДЕ ДІЄ ЗАКОН? Оскільки регуляція ЄС №261 уявляє собою європейське право, що відноситься тільки до повітряних просторів Європейського Союзу, але, Ви не обов’язково повинні бути громадянином ЄС, щоби отримати компенсацію. Це означає, що Ваш літак може вилетіти з будь-якого аеропорту, розміщеного в ЄС (будь-якою авіакомпанією), або прибути в ЄС (авіакомпанією зареєстрованою в ЄС), або з Ісландії, Норвегії, Швейцарії. Дивіться таблицю нижче:
  Маршрут польоту ЄС Авіаперевізник Не ЄС Авіаперевізник
  Поза зоною ЄС – поза зоною ЄС Ні Ні
  Поза зоною ЄС - зона ЄС Так Ні
  Зона ЄС – поза зоною ЄС Так Так
  зона ЄС - зона ЄС Так Так
Повідомлення відправлено!